Vzduchotechnický strop GIF

Jedná se o integrovaný rastrový tzv. otevřený stropní systém s vyjímatelnými lapači tuku pro přívod a odvod vzduchu ve tvaru kazet – velikost gastronorma 50 x 50 cm, příp. 25 x  50 cm. Kazety jsou speciální konstrukce z hladkého kartáčovaného nerez plechu s kulisami pro odlučování a zachytávání tuku. Svítidla jsou zabudována v rastru a v případě umístění v odtahové komoře mohou být konstrukčně řešena s ventilem pro přívod vzduchu. Stropní systém je rozdělen svislými přepážkami na přívodní a odtahové komory.

Systém vzduchotechnického stropu GIF (dále jen GIF) poskytuje řešení celoplošného větrání kuchyně a přiléhajících prostorů bez použití digestoří a husté sítě vzduchotechnických potrubí pod stropem kuchyně. Ve vzduchotechnickém podhledu GIF se také systémově řeší osvětlení prostoru (odpadá usazování prachu a nečistot na svítidlech) a zakrytí rozvodů vedených pod stropem. GIF je technicky řešen jako kazetový zavěšený podhled, ve kterém se do nosných profilů vkládají speciálně tvarované kazety z nerezového plechu se vzduchotechnickými funkcemi. Vzniklý meziprostor mezi stropem GIF a stavebním stropem kuchyně je rozdělen v návaznosti na rozmístění kuchyňské technologie prostřednictvím svislých vzduchotěsných hliníkových přepážek na odvodní a přívodní komory. Přesným rozmístěním těchto dělicích přepážek je zajištěno efektivní velkoplošné odsávání mastných par přímo v místě jejich vzniku. Protože se k distribuci vzduchu využívá celá plocha stropu, je dosaženo rovnoměrné a důkladné provětrání celého prostoru bez vzniku průvanu. Složité vzduchotechnické rozvody jsou použitím stropu GIF zredukovány na připojení komory na přívodní respektive odvodní potrubí ze vzduchotechnické jednotky (strojovny). Kazety větracího stropu jsou v různých provedeních: aktivní – pro přívod, odvod a filtraci vzduchu, ploché – pro přívod vzduchu, akustické - ploché se zvukopohltivou výplní, výplňové - bez vzduchotechnické funkce, osvětlovací tělesa – integrovaná do podhledu, s předepsanou ochranou a krytím (IP54).

Plochý stropní systém GIF

Plochý stropní systém je tzv. uzavřený podhled. Základním stavebním prvkem plochého stropního systému jsou velkorozměrové kazety v modulu 2000 x 400 mm. Osvětlovací a větrací elementy jsou zakomponovány do podhledu a tvoří s ním jednu rovinu. Stropní dílce jsou vyrobené ze slitiny hliníku AlMgSi 0,5  potažené vrstvou PVDF (polyvinylidenfluorid) nebo z nerezové oceli CNS 1.4301. Standardní barevná provedení jsou Alu RAL 9010 (bílá), eloxovaný hliník, nerez. Tento systém je vhodný především pro kuchyňské prostory bez výrazné tepelné a vlhkostní zátěže.

Copyright GIF ActiveVent